Şenol Hoca’dan Taban Aritmetiği Konu AnlatımıŞenol Hoca’dan Taban Aritmetiği Konu Anlatımı Açıklaması

Sn.Matematik öğretmeni şenol hocadan güzel bir ders anlatımını daha sizlerle paylaşıyoruz. bu kapsamda taban dönüşümü tabanların sıralaması vb konuları ele alınacaktır.Hepinizin bildiği gibi sayı tabanları 2lik 3lük 4lük olabilmektedir bu sayı tabanları ile yapılan işlemler de günlük hayatta çok farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Özellikle ekolhoca taban aritmetiği konusunu çok daha güzel anlatıyor. Bu konuyu çalıştıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey bolca alıştırma çözerek eksiklerinizi görmek ve ygs de karşınıza çıkabilecek sorularla ilgili elinizi güçlendirmektir. Neden mi taban aritmetiği? Çünkü bu konuda YGS de çok fazla soru geliyor 2-3 soru az değil özellikle ciddi bölüm hedefi olanların dikkate almasında fayda var. Lütfen video dersi izledikten sonra konu anlatımı için gerekli yorumunuzu yapmayı unutmayınız.

Bir önceki videolu ekol hoca ders anlatımımız olan Deneme başlıklı dersimize de bakmanızı öneririz

6 thoughts on “Şenol Hoca’dan Taban Aritmetiği Konu Anlatımı

  1. ben 8. sınıfa hazırlanıyorum lütfen bana yardım edin
    gercekten matamatik cok kolay

  2. bende bilmiyorum artk ygs de ne yapabilirsem o yani Allah bütün kardeşlerime yardım etsin zihin Açıklığı versin inşallah başarılar….

  3. hocammmm esprilerinizde muazzam :)) çevirme yazıyor ama biz çevireceğiz iyiydi :D

  4. matematik süper anlatılmış şimdi taban aritmetiğini dinledim çok iyidi. hocamıza çok teşekkür ederim :)

  5. Ben matematik iyi bilmiyorumm ygs ye hazırlanıyorum lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>