Matrisler ve Determinant Konu Anlatımı LYS Matematik


Matrislerde İşlemler

Matrisler ve Determinant Konu Anlatımı LYS Matematik dersimizde Matris konusunda LYS Matematik kapsamında bir eksiğiniz varsa bu eksiğinizi kapatabilirsiniz. Video derslerimizde yer alan sorular ve örneklerle yetinmeyin! Video dersleri izledikten sonra mutlaka matrisler test çözümü yapınız ki konu çok daha güzel bir şekilde pekişebilsin.

Matematik 2 konuları arasında matrisler konusu zor olmayan fakat dersi izlemek suretiyle ve küçük notlar almak suretiyle de halledebileceğiniz oldukça kolay bir matematik konusudur. matematik 2 konusunda LYS de karşınıza gelebilecek soru sayısını baz aldığınızda matrisler ile ilgili ne kadar çok soru çözerseniz geçmiş yıllarda konuyla ilgili olarak çıkan soruları bulur ve bunları da çözebilirseniz on numara bir matematik çalışması yapmış olursunuz.

matris konusu ile determinant konusunu birbirine karıştırmayalım, kardeş konular olsalar da aynı konular değiller. Matematik 2 matris konumuzda herkese başarılar dileriz.

Bir önceki videolu ekol hoca ders anlatımımız olan Polinomlar Konu Anlatımı - Detay Hoca Matematik 2 - LYS başlıklı dersimize de bakmanızı öneririz

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*