LYS Matematik Konu Anlatımları

LYS Matematik Konu Anlatımlarından hangi dersi izlemek isterseniz tıklamanız yeterlidir. Dersler müfredat sırasına göre eklenmiştir. Talep ettiğiniz konu anlatımı / soru çözümü olursa sayfa altından yorum yaparak belirtiniz. Herkese LYS Matematik sınavında başarılar işte videolu lys matematik konu anlatımlarınız:

LYS Matematik Konu Anlatımlarını İzlemem Yeterli Olur mu? Ayrıca Kaynağa Gerek Var mı?

Sevgili öğrenciler, sınava hazırlık bir süreçtir sadece bir yönlü çalışmak bu maratonda sizi yarıyolda bırakabilir. Sayfamızdaki hocalarımızın lys matematik videoları özellikle de değerli ekol hoca konu anlatımları son derece faydalı olmakla birlikte yanında test çözümleri yapmanız şiddetle önerilmektedir. Aksi halde çalışıp emek verdiğiniz ve bunca yol aldığınız halde verim alamayabilirsiniz. En iyisi sizler için hazıladığımız soru çözümü sayfasına da giderek orada yer alan lys matematik sorularına bir bakın. Soru çözümü çok önemli çünkü sadece konuyu bilmek ve anlamak günümüzde herşey değil, hatta çoktan seçmeli sınavlarda önemli olan doğru cevabı işaretlemektir. Bunu nasıl yaptığınız noktasında ÖSYM ilgilenmemektedir.

Şu halde yapmanız gereken öncelikle konu anlatımlarını takip etmek ve her konu anlatımı bitiminde de konuyla ilgili olarak test sorularını çözmek olmalıdır. Unutmayın! Ne kadar çok test çözerseniz matematikte o kadar çok soru tipi görmüş olursunuz ve sınavlarda başarılı olmanız çok daha kolay hale gelir. Önceden yetiştiremediğiniz lys matematik sorularını bu kez önceden bitirmeye başlarsınız. Eskiden yaptığınız yanlışları gördüğünüzde bu kadar kolay mıydı? diyebilirsiniz. Bilmediği konular üzerinde ısrarla duran ve ben bu konuyu öğreneceğim diye inat eden öğrenci sonunda istediğini alır. Kolay değil önünüzde uzun bir maraton var bu yola çıkmadan önce zaten zorluklar olacağını biliyordunuz. Polinomlara çalışıp konuyu anlamak sadece yolun başı belki bu konuyla ilgili yüzden farklı tip ve çeşitte sorular var bu soruları önceden görmeseniz direkt sınavda görseniz? Böyle bir durum yaşamak istemeyiz. O halde polinomlara çalışmak için çalışmayın elinizdeki test kitaplarındaki sorulara saldırın.

LYS Matematik Çalışırken Önyargılarımıza Yenik Düşüyoruz!

Sadece matematik için geçerli değil ama şu anda sayfamızın konusu gereği matematikten bahsediyoruz. İntegral zordur, türev imkansızdır limit çalışılacak konu değil şeklinde bir yaklaşım sergiler bir çok öğrenci..Bunun nedeni çeşitli kulaktan dolma laf-ı güzaftır esasen. Yani ciddi bir dayanağı olmayan boş sözler.. İntegral türevi anladığınızda çok kolaydır, türev de öğrenilmesi üslü sayılardan kolay bir konudur ne var ki türevin uygulamaları , maksimum minimum problemleri ekstremumlar biraz kafanızı karıştırabilir bu kadarına da biraz daha dikkatli olarak katlanırsınız o kadar sorun değil. Sonuçta en zor zannettiğiniz matematik konuları aslında görüldüğü gibi veya zannedilen şekilde zor değil.

7 yorum

  1. harika harika özellikle detay hocaya teşekkürlerimi sunuyorum çok eğlenceli anlatıyor inşallah kazanırsam detay hocanında mutlaka katkısı olucaktır ellerine emeklerine sağlık iyiki varsınız detay hocam.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*