Ekol Hoca YGS Matematik Konu Anlatımları

YGS Matematik Derslerimizi sizler için kolaylık olması amacıyla benzer dersleri tek sayfaya toplayıp dilediğiniz hocanın konu anlatımını izleyebileceğiniz hale getirdik.Konuları sırayla takip ederseniz ekol hoca size ciddi bir katkısı olacağından emin olabilirsiniz. Değerli Hocalarımızın hepsi alanında uzman profesyonel tecrübeli öğretmenlerdir. Dersleri izledikten sonra lütfen sayfanın altından dersler hakkındaki olumlu / olumsuz düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşınız.

Sayfanın Kullanımı ve YGS Matematik Sınavı Hakkında Rehberlik

Matematik 1 (YGS) Konu Anlatımları ve Video Dersleri | Matematik konularından dilediğinizin üzerine tıklayın ilgili dersin video sayfasından dersleri izleyin. Sayfamızdaki derslerin tamamını özenle seçerek siz değerli öğrencilerimizin YGS matematik sınavına en güzel şekilde hazırlanabilmenizi amaçladık. Dersler bir düzene göre ilerlemektedir eğer bu düzene göre sayfadaki dersleri takip ederseniz inanıyoruz ki matematikte epey mesafe kaydetmiş olacaksınız. Yapmanız gereken sadece videolu konu anlatımlarını izlemek sonrasında da öğrendiklerinizi vakit kaybetmeden uygulamaya geçirmek için test çözmek olmalıdır.

YGS Matematik Konu Anlatımı Derslerini İzlememizin Ne Faydası Var?

YGS puanı ile yerleştiren bölümleri hedefliyorsanız ygs matematik netlerinizin olabildiği kadar yüksek olmasında fayda var. Eğer 2-3 matematik sorusu daha fazla yaparsanız belki de hedeflediğiniz bölümü kazanabileceksiniz, belki hayallerinizin mesleği ile buluşma şansınız olacak. Eğer burada yer alan dersleri izler üzerine de buradaki matematik test çözümleri sayfamıza giderek öğrendiğiniz bilgileri güzelce test ederseniz inanıyoruz ki kısa sürede hiç beklemediğiniz noktalara gelebileceksiniz. Elbette ki bunun için biraz azimli olmanız gerekir. Düzen ve tertip herşeyden önce geliyor ders çalışmada bugün çalışırım yarın çalışmam derseniz özellikle de matematikte ciddi bir verim alamazsınız.

Matematik Dersini Neden Anlamıyorum?

Çok farklı nedenleri olabilir ama en muhtemel nedeni ilköğretim matematik eğitiminizde ciddi sıkıntılarınızın olduğudur. Bu durum aşılamayacak bir durum değil fakat insanın önyargıları en basit konuyu anlamasına dahi engel olabilmektedir. Öyle öğrenciler var ki malesef pozitif ve negatif sayı arasındaki farkı algılayamıyor. Kesirlerin payında veya paydasında eksi işareti olması kafasını karıştırabiliyor.

Örneğin en çok zorlanılan ekol hoca ygs matematik konularından biri de ebob ekok konusudur eğer bu konunun başında mantığı iyi anlatan bir öğretmeniniz yoksa o zaman işiniz zor çok kolay olan bir konu sizin için kabus haline de gelebilir. Sayfamızda Nejdet Kirpi ve Detay Hoca ile matematiği çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Her ne kadar Nejdet Kirpi hoca ve Tekin Hoca matematik testleri çözerek video şeklinde paylaşsa da bu derslerden de öğreneceğimiz çok şey var.. Onlar bizden farklı olanı görebiliyor saniyeler içerisinde soruların çözümlerini bulup gösterebiliyorlar.

YGS’de Çıkan Matematik Soruları Zor mu?

Elbette zorluk kavramı görecelidir eğer hiç matematik bilmiyorsanız en kolay YGS testleri bile size olimpiyat sorusu gibi gelecektir. Fakat ne yaptığınızı biliyor, düzenli çalışıp öğrendiğiniz konuları uygulamalarla destekliyorsanız o zaman zor gelmeyecektir. Ortalama bir öğrenci düzenli bir çalışma ile bu testlerden ortalama %60-80 net kolaylıkla yapabilecektir. Çok yüksek doğruluk oranları yakalamanın yolu test tekniğinizi geliştirmek bir anlamda da ygs kurdu olmaktır.

 

3 yorum

  1. ygsye 4 ay var ben liseyi bitireli cok oldu ama lisede matematigim 100 du ekolhoca sayesinde simdi onunla tekrar dort ayda butun dersleri halledicem ins tesekkurler sana

  2. gerçektn güzel bir site ben ders çalışmayı sevmediğim halde büyük keyifle dinliyorum umarım istediğim bölüöü kazanırm sına için son 120 günn nerdeyse bitti biticek :D

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*