Ekol Hoca YGS Matematik Konu Anlatımları

YGS Matematik Derslerimizi sizler için kolaylık olması amacıyla benzer dersleri tek sayfaya toplayıp dilediğiniz hocanın konu anlatımını izleyebileceğiniz hale getirdik.Konuları sırayla takip ederseniz ekol hoca size ciddi bir katkısı olacağından emin olabilirsiniz. Değerli Hocalarımızın hepsi alanında uzman profesyonel tecrübeli öğretmenlerdir. Dersleri izledikten sonra lütfen sayfanın altından dersler hakkındaki olumlu / olumsuz düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşınız.

Sayfanın Kullanımı ve YGS Matematik Sınavı Hakkında Rehberlik

Matematik 1 (YGS) Konu Anlatımları ve Video Dersleri | Matematik konularından dilediğinizin üzerine tıklayın ilgili dersin video sayfasından dersleri izleyin. Sayfamızdaki derslerin tamamını özenle seçerek siz değerli öğrencilerimizin YGS matematik sınavına en güzel şekilde hazırlanabilmenizi amaçladık. Dersler bir düzene göre ilerlemektedir eğer bu düzene göre sayfadaki dersleri takip ederseniz inanıyoruz ki matematikte epey mesafe kaydetmiş olacaksınız. Yapmanız gereken sadece videolu konu anlatımlarını izlemek sonrasında da öğrendiklerinizi vakit kaybetmeden uygulamaya geçirmek için test çözmek olmalıdır.

YGS Matematik Konu Anlatımı Derslerini İzlememizin Ne Faydası Var?

YGS puanı ile yerleştiren bölümleri hedefliyorsanız ygs matematik netlerinizin olabildiği kadar yüksek olmasında fayda var. Eğer 2-3 matematik sorusu daha fazla yaparsanız belki de hedeflediğiniz bölümü kazanabileceksiniz, belki hayallerinizin mesleği ile buluşma şansınız olacak. Eğer burada yer alan dersleri izler üzerine de buradaki matematik test çözümleri sayfamıza giderek öğrendiğiniz bilgileri güzelce test ederseniz inanıyoruz ki kısa sürede hiç beklemediğiniz noktalara gelebileceksiniz. Elbette ki bunun için biraz azimli olmanız gerekir. Düzen ve tertip herşeyden önce geliyor ders çalışmada bugün çalışırım yarın çalışmam derseniz özellikle de matematikte ciddi bir verim alamazsınız.

Matematik Dersini Neden Anlamıyorum?

Çok farklı nedenleri olabilir ama en muhtemel nedeni ilköğretim matematik eğitiminizde ciddi sıkıntılarınızın olduğudur. Bu durum aşılamayacak bir durum değil fakat insanın önyargıları en basit konuyu anlamasına dahi engel olabilmektedir. Öyle öğrenciler var ki malesef pozitif ve negatif sayı arasındaki farkı algılayamıyor. Kesirlerin payında veya paydasında eksi işareti olması kafasını karıştırabiliyor.

Örneğin en çok zorlanılan ekol hoca ygs matematik konularından biri de ebob ekok konusudur eğer bu konunun başında mantığı iyi anlatan bir öğretmeniniz yoksa o zaman işiniz zor çok kolay olan bir konu sizin için kabus haline de gelebilir. Sayfamızda Nejdet Kirpi ve Detay Hoca ile matematiği çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Her ne kadar Nejdet Kirpi hoca ve Tekin Hoca matematik testleri çözerek video şeklinde paylaşsa da bu derslerden de öğreneceğimiz çok şey var.. Onlar bizden farklı olanı görebiliyor saniyeler içerisinde soruların çözümlerini bulup gösterebiliyorlar.

YGS’de Çıkan Matematik Soruları Zor mu?

Elbette zorluk kavramı görecelidir eğer hiç matematik bilmiyorsanız en kolay YGS testleri bile size olimpiyat sorusu gibi gelecektir. Fakat ne yaptığınızı biliyor, düzenli çalışıp öğrendiğiniz konuları uygulamalarla destekliyorsanız o zaman zor gelmeyecektir. Ortalama bir öğrenci düzenli bir çalışma ile bu testlerden ortalama %60-80 net kolaylıkla yapabilecektir. Çok yüksek doğruluk oranları yakalamanın yolu test tekniğinizi geliştirmek bir anlamda da ygs kurdu olmaktır.

 

48 thoughts on “Ekol Hoca YGS Matematik Konu Anlatımları

 1. Şenol Hoca güzel anlatıyor anlatmasına da matematiği hiç bilmeyen için zor tabii Hocam Ben ilköğretimi bitirdikten sonra kalan orta okul ve liseyi açık öğretimden okudum şimdi ise ygs’ye hazırlanıyorum ve hiçbir destek almadım ne dershaneye gitmişliğim var nede başka bir şey
  bu matematiği bir öğrenebilse ne iyi olurdu. hiç vaktimde kalmadı bir haftada öğrenebilir miyim acaba

 2. arkadaşlar lütfen ygs matematik derslerini izledikten sonra yorum yapmayı unutmayın bu dersleri burada sizler için paylaşıyoruz sonuçta.. bunu unutmamanız gerekir.

 3. Çok güzel gerçekten , çok beğendim. Herkese tavsiye ederim çok bilgi sahibi oldum

 4. Arkadaşlar bir site daha keşvettim. Çok canlı ve aktif bir site..
  Tavsiye ederim.

 5. Merhaba ben bu siteyi yeni buldum yukarıda bir sürü hoca var sizce hangi hoca daha iyi anlatıyor bana yardım eder misin ? Birde admin bu sitedeki vıdeolar bu seneye uygun günellenmiş mi yani bu senenin müfredatına göre mi hazırlanmış ?

 6. Birde admin sana sorum ocaktı bu videolar bu seneye uygun güncellenmiş videolar mı? şimdiden teşekkürler

 7. Merhaba ben bu siteyi yeni buldum yukarıda birsürü hoca var acaba size göre hangisi daha iyi anlatıyor yardımcı olabilir misiniz ?

 8. p(x):”2x+1<17,x€N açık önermesi veriliyoru.P(x) açık önermesini doğru ve yanlış yapan ikişer değer bulunuz.
  lütfen yardım edin lütfeeen♥

 9. kesinlikle öneriyorum yani sınıfta ders işliyormuş gibi oluyorum .gerçekten çok güzel arkadaşalr

  1. sevgili öğrencimiz video derslerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz..

   Başarılar..
   EtkinDers.com site yönetimi

   1. admin oldugunu ispatla hadi :D
    nasıl admin olunur öğretir misin?

   2. Önce markla tanısıyorsun. o seni adminlik şubesine falan götürüyor. eğitim alıyosun, sonra sana sertifika veriyolar. gülümse, adminsin.. (!) (!) (!) . sayıyla mı veriyolar sizi? belediye mi dağıtıyo? hayatımda gördüğüm en gereksiz insansın ya.

 10. kpss ve dgs hazırlanırken keşfettim sitenizi çok yararlı ve bir o kadarda emek harcanmış bu siteyi kurup bu bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>