Köklü Sayılar Konu Anlatımı ve Köklü Sayılar Soru ÇözümleriEkol Hoca Köklü Sayılar Konu Anlatımının Açıklaması

Köklü sayılar konu anlatımı matematik için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Eğer yüksek bir puan almak istiyorsanız YGS ve LYS de sadece hocayı dineleyerek bunu başarmanız çok zor. Elinizden geldiğince test çözmeli konuların pratiğini yaparak pekiştirmelisiniz. Köklü sayıların en önemli özelliği biraz fazla detaylı olması ama bunu sabırlı bir çalışma ile aşabilmek de mümkün.. az sabırlı ve azimli çalışırsanız matematik konu anlatımı izleyerek + test kitabınızdan çalışarak çok iyi netler ve puanlar alabilmeniz mümkün olacaktır.

Köklü sayılarda başarılı olmak için ne yapmam lazım ekol hoca ?

Dersi iyice dinledikten sonra kısa bir tekrar yapın tekrarlarınızı yaparken de matematik diye düşünmeyin biraz not tutun şunu şöyle yapsam daha iyi olur diye düşünerek. Nıt tutmanın ciddi faydası var akılda kalıcılık bakımından ama çözemediğiniz sorular çıkması son derece normaldir çözemediğiniz soru çıkınca üzülmeyin köklü sayılarda yüzlerce belki binlerce soru tipi var mutlaka zor olanlar çıkacak karşınıza bunlar sizin ders çalışma azminizi ortadan kaldırmamalı.

Matematiğin zorlu konularından biridir köklü sayılar.. neden böyledir? Çünkü formulasyonu ve özellikleri çok fazladır karekök almakla iş bitmez kökten çıkarma , iç içe katlı köklerin sonucunu bulma sonsuza giden soru tiplerini çözme bunların hepsi konu ile alakalı karşınıza çıkabilecek değişik soru tipi senaryoları. Hiç şüphesiz ki üslü sayılar veya modüler aritmetik olsun başka bir konu da olabilir çok soru çözen arkadaşlar bir adım önde olacaklardır. Köklü sayılar konu anlatımında özellikle bu noktalara dikkat ediyor hocalarımız. Sizlerin en güzel şekilde konuyu kavraması , soru çözümlerine ağırlık vermesi dersin daha iyi anlaşılmasını da sağlayacaktır. Özellikle ekol hocanın konu anlatımı matematikte bir başka çığır açtı köklü sayıları da çok basit ve açıklayıcı bir şekilde anlatıyor.

Köklü Sayılar konu anlatımımızı video ders olarak paylaştığımız bu sayfamıza şimdi bu matematik konusu hakkındaki detaylı analizimizi de ekleyerek öğrenci arkadaşlarımızın video derslerimizi izledikten sonra “Video Dersini veya Konu Anlatımını” izledim bitti. Dememeleri için bu detaylı analizi yapıyoruz çünkü burada çok önemli bir nokta vardır o da sizin bir konunun sınırlarını altını üstünü ve derinliklerini iyice anlamanız.

Konu Anlatımı benim ne işime yarayacak?

Video dersimizi izledikten sonra bu konuyla ilgili karşına çıkan soruları rahatlıkla çözebileceksin fakat konu köklü sayılar olunca illa ki karşına çözemeyeceğin sorular da gelecektir, panik yapma!

Zaten sitemiz // www.etkinders.com // üzerinde konuyla ilgili hem konu anlatımları hem de soru çözümleri bulunmakta.. madem ki köklü sayılar konu anlatımlarıı izledin, o halde köklü sayılar video derslerini de izlemen gerek! // editör tavsiyesi //

Köklü Sayılar Konu Anlatımı Videolu Ders
Köklü Sayılar Konu Anlatımı Videolu Ders

Köklü sayılar konusunu güzel güzel öğrenirsen özellikle matematik 2 de başta trigonometri olmak üzere, türev ve integral konularında ciddi manada  sorular gelecek karşına o zaöan o soruları ve konuları kolayca anlayabileceksin. Aslında basit olan bu matematik konuları malesef köklü sayılar gibi daha temel bir konunun iyi öğrenilmemesinden ya da iyi kavranamamasından sebep tam anlaşılamayabiliyor.

Matematik konularından köklü sayıları da iyi anlayabilmenin yolu öncelikle üslü sayıları anlamaktan geçer ki zaten bu nedenle matematik müfredatında daima üslü sayılar köklü sayılardan önce işlenmektedir. Köke alma işleminin basitliği ve bol alıştırma yapmak size bu konuyu sevdirecektir.

İç içe uzayan kökler ve bununla ilgili soruların pratik çözüm yöntemlerini video derslerimizde hocalarımız göstermektedirler. Bunları dert etmeyin! Fakat sizlerde iyi bir matematik neti hedefleyen başarılı öğrenciler olmak yolunda adım atarak bulduğunuz her köklü sayılar testine saldırın! Böylece ciddi manada köklü sayılar pratiği yapacak ve deneme ve ÖSYM sınavlarında jet hızıyla yaptığınız soru çözümleri arasındaki yerini alacaktır köklü sayılar.

Geçmiş yıllarda ÖSYM tarafından ÖSS, ÖYS ve YGS de pek çok soru soruldu. ÖSYM nin matematik test grubu içindeki vazgeçilmezlerinden olan bu konudan YGS de bu konudan ortalama 2 soru beklendiği söylenebilir.

Köklü Sayılar konu anlatımımızı veya soru çözümleri video derslerimizi izledikten sonra mutlak köklü sayılar testi çözünüz ki konuyla ilgili olarak hem hızınız artsın hem de konuyu unutup yeniden çalışmak gibi bir gaflete düşmeyelim!

Bir önceki videolu ekol hoca ders anlatımımız olan Üslü Sayılar Konu Anlatımı YGS Matematik başlıklı dersimize de bakmanızı öneririz

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*