Geometri Doğruda Açılar Test 1 Videolu Soru Çözümü


Geometri Doğruda Açılar Test 1 Videolu Soru Çözümü ile birlikte Geometri Soru çözümlerine de başlamış bulunuyoruz.

Doğruda açılar konusu, daha sonra karşınıza gelecek olan Üçgende açılar konusunun temelini oluşturması açısından geometriye yeni başlayan ya da geometri çalışmayı düşünen arkadaşlarımızın öncelikli olarak bu konudan başlamalarında büyük bir fayda olduğunu düşünüyoruz. Geometri Doğruda Açılar konusu belli başlı bazı geometrilk temel kavramların bilinmesinden başka hiçbir ön şart gerektirmemektedir. Bu derste sizlere düşen video dersi izledikten sonra konuyla ilgili olarak test çözerek geometri bilginizi geliştirmek olacaktır.

Geometride önemli olan soruyu görebilmektir. Soruyu gördüğünüz an çözümü de gördünüz demektir zaten. Bu anlamda bu video soru çözümünden yararlanaran oldukça etkili biçimde Geometri dersinde maksimum faydayı sağlayabilecek  bir soru mantığı yapılanmasını hızlı bir şekilde kafanızda oluşturabileceğiniz kanaatindeyim.

Bu video dersi izlemekle ne kazanacağım?

Video dersi izlediğinizde doğruda açılar testlerini çözerken sağlam bir soru çözüm tekniği elde etmiş olacağınızdan sorulara çözüm noktasında yaklaşımınız çok daha farklı olacaktır. Önceleri size geometri olimpiyat soruları gibi gelen sorular testlerde gördüğünüzde çocuk oyuncağı gibi kolay görünecektir.

Ayrıca doğruda açılar konusu bir sonraki konu olan üçgende açılar konusunun temelleri niteliğinde olduğundan dolayı bu konuyu iyi öğrenmeniz sağlam bir geometri temeli üzerine diğer geometri konularını inşa etmenize olanak sağlayacağından sizin avantajınıza olacaktır. yapmanız gereken doğruda açılar konusunun konu anlatım videosunu da izleyerek sonrasında seri halde sitemizde yayınlanan soru çözüm video derslerini de takip etmek şeklinde olacaktır.

Video dersleri izlemek yeterli midir?

Doğruda açılar kadar basit bir konu bile olsa üzerine basa basa tekrar tekrar söylüyoruz.. Önemli olan konuyu bilmek ve öğrenmek değil, zira önmümüzde bir sınav olacak bu sınavda geometri bilenler değil geometri testlerini doğru olarak çözebilenler kazanacak. Ne yazık ki böyle.. bu anlamda doğruda açılar konusu da olsa başka bir konu da olsa kesinlikle boşvermeyiniz..

Geometri dersine en güzel kaynak TÜMAY yayınlarıdır. Reklam amaçlı değil sadece bir editör tavsiyesi olarak her sayısal öğrencisinin ve ea öğrencisinin başucu kitabı olması gerekek mükemmel bir geometri kitabı.. konu anlatımı ise en basit konuları bile oldukça aşamalı ve sevdirerek anlatmış.. bu nedenle herkese tavsiyemizdir.

Geometri soru bankanız mutlaka vardır, o soru bankasını açıp Doğruda Açılar konusundan bir başlayın bakalım testleri çözmeye.. sakın sıkılıp da bıraklamyın çünkü pek çok öğrencimiz aynı hataya düşmekte ve bir süre çalışıp emekler verdiği kitabı ve çalışmalarını hemencecik bırakıvermektedir.

ÖSYM de bu konu ile ilgili direkt ve dolaylı sorular yöneltilmektedir. Zaten doğruda açılar konusunun mantığı ile üçgende açılar konusunun mantığı arasında ne fark var ki.. ikisi de aynı şey.. Geometride üstad olmak isteyen öğrenci , // Geometri Doğruda Açılar Test 1 video çözümünü hepsinden önce izlesin =) // öncelikle soru çözümlerine asılmalı.. Zaten geometrinin matematikten en önemli farkı görme meselesidir.. yani herkes bir geometri sorusuna bakıyor ama farklı birşey görüyor.. neden derseniz bu sadece geometrideki analitik ve soyut düşünebilme yetisinden kaynaklı bir olay.. işte tam da bu yüzden elinizdeki kaynakları iyi kullanın sizi sınav yaparak hesaba çekmelerinden önce siz geometri derdini bu şekilde hallediniz.

Bu kategorideki diğer derslere de bakın

video ders dinleme sayfamızda yer alan Geometri Doğruda Açılar Test 1 Videolu Soru Çözümü başlıklı ders şimdiye dek farklı öğrencimiz tarafından izlenmiştir. YGS Matematik | LYS Matematik | KPSS Matematik | YGS LYS Geometri | YGS LYS Biyoloji | İngilizce Konu Anlatımı | Fizik Video Ders | Kimya Dersleri |KPSS Matematik | KPSS Coğrafya | Coğrafya Videolu Konu Anlatımı | Ekol Hoca Testleri | Videolu Matematik Dersleri

biyoloji

|

ders

|

ingilizce

ekol hoca | ingilizce

6 yorum

seda on 09/03/2013 at 13:04.

5. sınıfı yokmu yyaaaaaaaaaaaaaaaa

cem on 08/01/2013 at 18:42.

hocam arkadaşlara katılıyom biraz tez canlı yaa ne bu yavaşlık

:)))))

wind on 09/11/2012 at 16:54.

Güzel güzel eline sağlık.

çiçek on 08/11/2012 at 17:15.

allahım bir yavaş anlatıyo bir yavaşşşşş! kanser oldum dinlerken! hocam biraz tez canlı ol ya. geometriden soğudum burda :(

WarriourS on 15/10/2012 at 15:38.

teşekurler

FATOŞ on 15/07/2012 at 16:12.

ya çoookk teşekür ederim çok sağolun

derslerle ilgili yorumunuzu lütfen aşağıya ekleyiniz

bu bilgi gizli tutulacaktır. Required fields are marked *