Denklem Çözümü Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümü
Denklem Çözümü 1 ( Tekin Hoca ) Konusu Hakkında Açıklama

Denklem çözme matematiğin en temel konularından biridir özellikle ygs matematikte yüksek net yapmak isteyen arkadaşlarımız için çok faydalı olabileceğini düşündüğümüz bu derste tekin hocamız denklem çözmek ile alakalı soru çözümlerine yer vermektedir. Çözümlü sorulara baktığınızda zaten iyice pekiştirmiş olacaksınız. Denklemler hayatımızın her yerinde bizimle.. onların olmadığı bir yer yok özellikle ygs ve lys den sonra mühendislik fakültesine gidecek arkadaşların bu konuda çok daha hassas olmasında büyük fayda olduğu kanaatindeyim.

Denklem Çözümü 2 ( Tekin Hoca ) başlıklı bu makalemizde matematik dersinde denklemlerin nasıl çözüldüğü ele alınmaktadır. Konunun ne kadar önemli olduğunu bir önceki dersimizde izah etmiştik arkadaşlar. Denklem çözme deyip geçmeyelim ekol hoca matematik için oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Eğer bu konuyu tam anlamazsanız diğer derslerde özellikle fizik ve kimya gibi sayısal yönü ağırlıklı olan derslerde muhtemelen zorlanırsınız dikkatli olmanızda fayda var.

Denklemlerin çözülmesi konusunda test çözümü yaparak örnek soruları çözmeyi unutmayın.

Bir önceki videolu ekol hoca ders anlatımımız olan 2011 LYS Matematik İlk 25 Soru Çözümü ( Tekin Hoca ) başlıklı dersimize de bakmanızı öneririz

6 thoughts on “Denklem Çözümü Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümü

  1. ygs sınavına 30 40 gün falan kaldı hangi konu videolarına çalışsam net im çoğalır..yardımcı olursanız sevnrm..

    1. denklemler,problemler,üslü ifadeler köklü sayılar mod kümeler çalışırsan yükselirsin :)

    1. 20 Video Ders serisinden oluşan trigonometri dersleri ve tüm mat2 konularımız bir kaç saat içerisinde sayfamıza eklenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>