BİYOLOJİ KONU ANLATIMI

.

BİYOLOJİ KONU ANLATIMI

 

Ali Dağdelen Hocanın Tüm YGS ve LYS Biyoloji Derslerine http://www.anti-b.com adresinden ulaşabilirsiniz. Burada bulunan ve internette paylaşılan dersler tanıtım amacıyla paylaşılmaktadır.

BİYOLOJİ KONU ANLATIMI

————————————————www.anti-b.com——————————————–

 1. Ali DAĞDELEN | Biyolojik Kavramlar 1 Konu Anlatımı

 2. Ali DAĞDELEN | Biyolojik Kavramlar 2 Konu Anlatımı

 3. Ali DAĞDELEN | Organik ve İnorganik Bileşikler Konu Anlatımı 1

 4. Ali DAĞDELEN | Organik ve İnorganik Bileşikler Konu Anlatımı 2

 5. Ali DAĞDELEN | Biyolojik Katalizörler Enzimler Konu Anlatımı 1

 6. Ali DAĞDELEN | Biyolojik Katalizörler Enzimler Konu Anlatımı 2

 7. Ali DAĞDELEN | Canlıların Temel Bileşenleri Konu Anlatımı 1

 8. Ali DAĞDELEN | Canlıların Temel Bileşenleri Konu Anlatımı 2

 9. Ali DAĞDELEN | Nükleik Asitler Konu Anlatımı

 10. Ali DAĞDELEN | Hücre ve Organelleri Konu Anlatımı

 11. Ali DAĞDELEN | Hücre Zarından Madde Geçişi Konu Anlatımı

 12. Ali DAĞDELEN | Sınıflandırma (Sınıflandırma Birimleri ve Canlı Grupları)

————————————www.anti-b.com——————————————–
138 Video Ders + MP3 Biyoloji Anlatımları + Çıkmış Biyoloji Soru Çözümleri + Biyoloji Soru Çözüm Teknikleri YGS – LYS En Son Biyoloji Müfredatına Uygun İçerik ile Uygun Fiyata Anti-B.com da..
————————————-www.anti-b.com——————————————————

Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Dersleri , Bu sayfamızda ekolhoca da video dersleri paylaşılan Ebru Tırpanoğlu Biyoloji Video Dersleri yer almaktadır.

/////////////////////// BİYOLOJİ DERSİNE NASIL ÇALIŞABİLİRİM? ////////////////////////

Biyoloji dersi sanılanın aksine aslında oldukça kolay ve öğrenilmesi güç olmayan bir derstir. Biyoloji dersinde başarılı olmak isterseniz en büyük sermayeniz merak olmalıdır, meraklı bir öğrenci olursanız gerçekten konuları % 70 oranında öğrendiniz bile! Düşünsenize dolaşım sistemi siz doğduğunuz andan bu yana hiç durmadan kan pompalayan ve yorulmak nedir bilmeyen kas yapısına sahip kalbinizin de içinde bulunduğu ve hergün siz farkına varmadan yüzlerce litre kanın aktığı ince damarlara sahip!

Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Derslerini izleyerek de biyolojiyi zaten ciddi manada ilerletebileceksiniz!

Farkında olmadan yediğimiz ya da bir şekilde vücudumuza giren toksinleri etkisiz hale getirerek  zehirli etkilerini yok eden bir karaciğeriniz olduğunu bilmek istemez misiniz? bağışıklık sisteminizde yer alan savunma hücrelerinin zararlı mikroorganizmaları yutarak yok ettiğini ki bu aslında bir çeşit fagositoz olayıdır, düşünsenize.. DNA ve RNA nın baz dizilişinde matematik kurallarının hakimiyeti ve yönetici Molekül DNA nın protein sentezini kontrol etmesi.. Mitoz bölünme ile sadece vücut hücrelerinin bölünmesine karşın Mayoz bölünme ile üreme ana hücrelerinin bölünmesi ilginç değil midir?  Biyoloji dersinde biraz merak biraz araştırma ruhu zaten konuyu kolay bir forma sokuyor. Örneğin siz, solunum sistemi konusunu anlamadınız, hem de burada solunum sistemi ile ilgili video derslerimizi de anladığınız halde anlamadınız değil mi? Demek ki yeteri kadar merak ve heyecan uyandıramadık sizlerde.. Soluk verirken gevşeyen insan , soluk alırken kasılmaktadır neden acaba? Bu sayede diyafram kasının ve kaburgalararası kasların soluk alırken veya verirken nasıl davrandığını hemen anlayabilirsiniz..

//////////////Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Dersleri sayfamızdaki bu bilgier öğrencilere fikir vermek amacıyla paylaşılmaktadır //////////////////////

Boşaltım sisteminde Böbreklerin nasıl çalıştığı, böbreklerde süzüntülerin nasıl oluştuğu ve daha süzüntülerden nasıl idrar oluştuğu gibi bilgiler herkesin kolayca aklında kalabilecek gerçeklerdir. Nedenini sorarsanız söyleyelim.. Arkadaşlar insan da da böbrekler var ve insan kendi idrarının nasıl oluşup da dışarı çıktığını merak etmez mi? =) tabi ki eder.. // yoo ben merak etmiyorum diyenler de var // Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Dersleri ni izledikten sonra merak edeceğinden eminim //

Kalıtım ve Genetik konusunda soyağacı ve çaprazlama sorularını yapamayan arkadaşlar konuyla ilgili olarak dedelerini ve babalarını düşünerek bir soyağacı çıkarmak ve dedelerinde görülen ama babaannelerinde görülmeyen çekinik bir karakterin ailenin sadece erkek bireylerinde görülmesi ve bu durumun sonucu olarak da ailedeki tüm erkek çocukların, kendisinin babasının ve dedesinin aynı hastalığa yakalandığını hayal ederek konuyu somutlaştırabilir ve bu sayede çok daha kolay anlayabilir, demek ki bu hastalık veya genetik özellik sadece Y kromozomu üzerinde taşındığından ve Y kromozomu erkeklerde bulunup kadınlarda bulunmadığından sebep  olayın nedenini çözer, tıpkı dedektiflik oyunu gibi ..

Canlıların Sınıflandırılması ve Biyoçeşitlilik  Konusunu öğrenmek isteyen öğrenci , pek çok hayvan isimleri, bunların abuk sabun (evet sabun ) latincelerini akılda tutmaktan korkmaktadır ve aslında bu konuyla başka bir sorunu da bulunmamaktadır. Canlıları sınıflandırırken uzun kulaklılar, kısa ayaklılar, büyük burunlular şeklinde sınıflandırmanın etik olmayacağı ve hayvanlara ya da canlılara hakaret olacağı noktasından hareketle tür cins familya takım sınıf şube ve alem gibi değişik sınıflandırma basamaklarını kabul eden filogenetik sınıflandırmayı öğrenmekle ve hemen ardından ikili adlandırma dediğimiz değişik bir isimlendirme tekniğinin de biyolojide var olduğunu öğrenen arkadaşımız zaten olayın büyük kısmını halletmiş olacaktır.

( Tür — Türkiye // Cins —Cumhuriyeti // Familya — Futbol // Takım — Takımı // Sınıf — Sahada // Şube –Şut // Alem —Attı // ) zaten bu isimlerin de bir kodlaması varmış değil mi? =)

Sindirim sistemini öğrenmek isteyen ve bu konuda bir türlü hangi enzimin nerede ne yaptığını ve ne işe yaradığını çözemeyen arkadaşlarımız konuyla ilgili olarak küçük bir not kağıdına yazarak video derslerimizi izleseler zaten olay bitecektir. Sindirim sistemi de kolay bir biyoloji konusudur, Boşaltım sistemi de.. Önemli olan hangi konunun zor olduğu değil sizin nasıl biyoloji çalıştığınız ile ilgili durumdur.

Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Dersleri  ve Biyoloji dersinde maksimum başarının şartı öncelikle merak sonrasında ise küçük bir not defteri işinizi görecektir. Küçük de olsa bir not defteri bulundurabilirseniz biyoloji çalışırken, sonradan o notlara geri dönüp bakmasanız bile beyniniz burada biyoloji dersi adına önemli şeyler oluyor galiba diye düşüneceğinden aklınızda daha yüksek bir oranda kalacaktır.

 

Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Derslerini izleyen öğrencilerimizin başaracaklarına inanmaları herşeyden öncelikli ve gerekli olan bir durumdur. Önce inan sonra zaten arkası da gelecek onun!

 

 

Ebru Tırpanopğlu YGS LYS Biyoloji Video Derslerini izleyerek sınava hazırlanan arkadaşlarımızdan ricamız bu dersleri izledikten sonra yorum yaparak sitemize destek olmaları.

ekol hoca videolu ingilizce ders izleme sayfamızda yer alan BİYOLOJİ KONU ANLATIMI başlığına sahip ingilizce videolu dersi şu ana kadar farklı öğrencimiz tarafından görüntülenmiştir.İngilizce yazılı soruları | ingilizce çalışma kitabı cevapları | test soruları ingilizce

biyoloji

|

ders

|

ingilizce

7 yorum

muhammed on 09/03/2014 at 06:52.

protistalar alemi yok

selin nur on 05/02/2014 at 16:32.

bu site çok işime yaradı biyolojiden bişey anlamıyodum anlamaya başladım
:)

umut on 05/12/2013 at 19:25.

çok güzel ama biraz ağır anlatıyrlar

Nalaka on 27/03/2013 at 07:38.

Merhaba ben umut. Nerdeyse 3-4 yıldır internet kalulnıyorum ama bf6yle bir site gf6rmedim yani bf6yle Tfcrk el sanatlarını f6nem seyen bir site yaptıklarına e7ok ama e7ok sevindim. Herkesin girmesini isterim bfctfcn arkadaşlarıma f6nereceğim.

ceren on 11/02/2013 at 10:24.

emeğinize sağlık hocalarımızn ..
metin zeybek hocamın vidyolarına 1 haftadır dinleyemiyorum acaba kaldırıldımı hiç bir sitede yok bilgi verirseniz sevinirim…

isimsiz on 21/01/2013 at 07:38.

15 gün bütün hepsini tekrarrar tekrar izleyceğim ve herkeze tavsiye ediyorum

vntd hckr on 25/11/2012 at 19:06.

Emeğinize çok, ama çok teşekkürler Allah Razı Osun…

derslerle ilgili yorumunuzu lütfen aşağıya ekleyiniz

bu bilgi gizli tutulacaktır. Required fields are marked *