11.Sınıf Geometri Kare Konu Anlatımı11.Sınıf Geometri Kare Konu Anlatımı Video Dersimizde 11.Sınıf arkadaşlar için hazırlanan Geometride kare ve kare ile ilgili soru çözümleri yer almaktadır. 11.Sınıf Video Derslerine devam ederek geometri dersinde eksik olduğumuz ya da takıldığımız noktaları teker teker halledelim.

Kare konusu ile ilgili benzerlik soruları sıklıkla sorulmaktadır, yani eğer üçgende benzerlik konusunu biliyorsanız kare ile ilgili karşınıza gelecek en sık soru tipi üçgenlerin kare içerisine yerleştirilmesi sonrasında bunların benzerliklerine dayalı KAK veya AKA benzerklikleri nadiren AAA ve KKK benzerlikleri olabilmektedir.

Üçgenin iç açılar toplamı 90 derece olmasından yola çıkarak karenin özelliklerini kullanarak kolayca hesaplar ve kare sorularını çözebiliriz.

Bir önceki videolu ekol hoca ders anlatımımız olan 11.Sınıf Dikdörtgen Konu Anlatımı Geometri Video Dersleri başlıklı dersimize de bakmanızı öneririz

4 thoughts on “11.Sınıf Geometri Kare Konu Anlatımı

  1. bu hocayı yerim :D çok şeker anlatıyor.Anlamayan bir insanın bile dinleyesi gelir o derece

  2. Hazırlık YCL yayınları 9. sınıf matematik -geometri ,10. , ve 11. sınıf matematik kitapları seçkin kitapçılarda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>